Jsou page buildry a visual buildry na WordPressu špatné nebo ne?

Sdílet ...

Článků na toto téma bylo už napsáno mnoho, vyhledávače Vám předhodí mnoho výsledků s tímto tématem.

Hlavním argumentem, proč ne, proč je nepoužít, bylo vždy stejné tvrzení o hrozném zpomalení načítání stránek, zbytečném balastu v kódu, který se objeví při použití těchto prvků.

Nicméně zde je můj názor na tyto nástroje.

Svého času jsem také byl pro vyladěnou šablonu a sousloví page builder bylo pro mě téměř sprostým slovem. Pak jsem se seznámil s nástrojem WPBakery Page Builder, který jsem používal na napřed na jednom firemním webu a pak na několika dalších. Líbily se mi funkce pouhým přetahováním upravovat vzhled a obsah, střídat bloky mezi sebou, jednoduše nastavovat vlastnosti bloků, vlastností, pozadí, okrajů a dalších prvků.

Později jsem se seznámil se šablonou Divi od Elegant Themes, kterou v našich luzích a hájích propaguje Tomáš Cirkl, kterého jsem na WordCampu na toto téma také zpovídal. Zkoušel jsem to s ní, ale zdála se mi neohrabaná, stejně jako v počátcích Elementor a další vznikající buildry. Dnes je už zase u kus dále. Více informací o ní získáte právě na stránkách Tomáše Cirkla, viz https://www.wplama.cz/divi-sablona/.

Jako nadšenec a milovník podobných technologií jsem instaloval a zkoušel více buildrů, četl hodnocení, školení a hledal vychytávky, které bych pak mohl sám používat. Takže přišly i pokusy s Elementorem, který dle mého prošel obrovským vývojem a nyní je prostě číslem jedna v těchto nástrojích. Má širokou podporu a je dnes stále častěji nasazován. Za mě je dnes důležitá úspora času, který nad konkrétním webem strávíte. Jednoduchá a rychlá instalace hotových prvků, které lze hned, bez větší námahy instalovat do dalších částí.

Elementor dnes používám na více webových stránkách a když jsem se rozhodl po letech aktualizovat své vlastní webové stránky, které jsem dlouho zanedbával, tak jsem chtěl ukázat některé možnosti Elementoru v kombinaci s vhodnou šablonou.

Zde na webu jsem použil GeneratePressElementor.

Výsledek této kombinace je zde:

Můj názor je, že bez většího ladění a investic je výsledek testu na první nástřel při prvním načítání webu velmi dobrý. Samozřejmě se hned objeví kritika, že v mobilu je to o pár procent horší a také v počítači by mělo být vše na 100%.

GeneratePress je lehká WordPress šablona vytvořená se zaměřením na rychlost a použitelnost. Výkonnost je u této šablony důležitá, a proto nová instalace GeneratePress přidá na velikosti stránky cca 10 kB (komprimovaně). Je zde využíván blokový editor Gutenberg, který dává větší možnosti při tvorbě obsahu. Pokud jde o použití builderů, GeneratePress je ta správná šablona. Je plně kompatibilní se všemi hlavními page buildery, včetně Elementoru. Tato šablona je plně kompatibilitní se všemi dobře nakódovanými pluginy, včetně WooCommerce. GeneratePress je plně responzivní, používá validní HTML/CSS kód a je dnes přeložena do více než 25 jazyků. Mezi některé z početných funkcí patří 60+ barevných nastavení, výkonná dynamická typografie, 5 navigačních umístění, 5 rozvržení postranních panelů, rozbalovací nabídky (na kliknutí nebo zvýraznění) a 9 oblastí pro widgety. Další informace získáte na stránce šablony a je zde k dispozici také prémiová verze na adrese https://generatepress.com.

Máte dotaz?
Poptáváte úpravy webu nebo tvorbu nového?

Napište nebo zavolejte ...

Co více?

Rady, tipy a užitečné informace
Petr Homola

Pomalý WordPress?

Stále slyším, že je WordPress pomalý. Vůbec ne. Roky jsem zde nic nenapsal, ale chci se nyní v krátkosti vyjádřit k něčemu, co mě zajímá a na co

Číst více »

Co ještě chcete vědět?

Tohle tady Vám nestačilo?