Něco málo o mně ...

Na této stránce není nic extra zajímavého, pouze možná někteří pochopí souvislosti s některými projekty ...

Dobré odpoledne,

Webům se věnuji od roku 2002, původně statické html na firemním intranetu, pak na veřejném internetu, poté přišly úpravy redakčních systémů, hledání toho nej nej a následně specializace na systém WordPress.

Pokud jde o WordPress, jsem jedním z nadšenců pro tento systém.
Pravidelně se účastním WordCampů a školení v ČR, osobně nebo online, podle možností. Jelikož si mysím, že na WordPressu a WooCommerce lze postavit plnohodnotný e-shop, tak se účastním také konferencí a školení ohledně e-shopů. Vše se pak snažím použít na webech, o které se starám.

A jak jsem se k tomu dostal? Původně jsem používal internet jako každý jiný, zejména hledání obsahu. Pak mě začalo zajímat, jak to všechno funguje a učil jsem se tedy vytvářet jednoduché webové stránky, v rámci možností tehdejší doby a dostupné techniky.

Dnes se primárně věnuji několika stálým projektům, včetně editací a aktualizací obsahu. Nicméně čas od času opět někomu vytvořím webové stránky.

Co tedy nabízím?

 • Tvorba webových stránek podle Vašich potřeb a požadavků (vždy doporučuji WP, aby měl zákazník možnost editace a správy webu)
 • Redesign a úpravy starších webových stránek.
 • Rozbor webů nových i starších, návrhy opatření ke zlepšení.
 • Technická podpora v oblasti webů, správy a údržby.
 • Správa www, aktualizace obsahu a údržba stránek ….

V čem mám prsty …

V minulosti bylo prezentací více, za ty roky však už některé neexistují, o další se již starají jiní, kteří stránky změnili k obrazu svému, takže už na ně nemohu odkazovat jako na stránky, které jsem dal dohromady. Některé typy webů se rychle změní během pár let. Plus dlouholetá editace a administrace firemních webových stránek www.denbraven.cz, www.denbraven.sk a www.denbraven.hu – správa textů, technické dokumentace, obrázků, SEO, administrace a úpravy těchto webů včetně hostingu, příprava a administrace newsletterů atd. Dále weby distyk.cz, distyk.pl, distyk.com, distyk.si, distyk.de, distyk.at a další microsity na doménách mamutglue.cz, sk a hu. Dále objednávkový systém objednavky.denbraven.cz, správa xml feedů pro další e-shopy zákazníků.

E-shopy silites.cz, lewisie-zp.cz. Stránky web-region.cz a krnovsko-info.cz (regionální infomační web, z důvodu nezájmu bývalých kolegů zrušen) , beltra.cz, nabyto.cz, kostelecnet.cz, somalbrechtice.cz, roadtech.cz, tesaninapisu.cz, statektichy.cz …

V roce 2022 také migrace rozsáhlého webu zameklinhartovy.cz na nový hosting, jeho optimalizace a údržba. Bohužel majitel webu jej později převedl na jinou platformu, ale bohatý obsah nepřevedl. Totální šlápnutí vedle majitele webu, tedy obce Město Albrechtice. Radnice ukázala, že si neváží práce lidí, kteří prací pro zámek zdarma nebo za minimální odměnu strávili mnoho času. Jejich články, fotografie a videa sledovaly tisícovky čtenářů, ale radnice to „zařízla“ (viz samostatný článek).

Vlastní webovky (původní byly z roku 2004) jsem před časem vypnul, že už je nebudu využívat, ale nikdy neříkej nikdy. Prezentace byla v minulosti na adrese www.tvorba-stranek.web-region.cz a opět jsem ji spustil na samostatné adrese www.servis-a-udrzba-webu.cz.

Pro projekty mohu nabídnout přístup na grafické podklady a šablony elements.envato.com, pngtree.com platím si licence pro různé vizual buildry, v kterých chce zákazník mít web, podle toho, jakou zakoupí šablonu.

Další služby

 • Pomoc s instalací redakčních systémů.
 • Úprava šablon pro WordPress
 • Úpravy pluginů pro Váš web, překlady, styly (vlastní pluginy nevytvářím)
 • Editace, úpravy, ořezy fotografií, koláže
 • Grafické práce na webu
 • Nastavení základních SEO prvků, popisů, kde se na co zaměřit …
 • Neposkytuji webhosting, ale poradím s výběrem kvalitního a cenově dostupného hostingu
 • A téměř vše, co se týká webů
 • Nastavení newsletterů pro firemní zákazníky, editace, správa obsahu …
 • Kampaně PPC na Googlu, kampaně na Facebooku …

Informace k mé osobě

Po dlouhých letech v zaměstnání, kdy jsem měl OSVČ jako vedlejší činnost, se v roce 2021 změnilo to, že ze zaměstnání jsem odešel z pozice technika a nyní jsem pouze OSVČ. Trvalý pobyt a sídlo živnosti mám sice v Krnově, ale pracovně jsem nyní vázán na Město Albrechtice, kde jsem stále k zastižení.  Po dohodě lze web vytvářet pro kohokoliv v ČR nebo SR, osobní schůzky v dnešní době nejsou nezbytné, většinu lze vykomunikovat přes internet a telefonicky.

– tvorba internetových stránek, grafické práce, tvorba log, prezentací.
– činnost vykonávám na živnostenský list, mimo své další činnosti
– fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona nezapsaná v obchodním rejstříku.
– nejsem plátce DPH.

Homola Petr

Mohu Vám pomoci s Vaším webem ?

Pokud ano, kontaktujte mě ...