Pomalý WordPress?

Sdílet ...

Stále slyším, že je WordPress pomalý. Vůbec ne.

Roky jsem zde nic nenapsal, ale chci se nyní v krátkosti vyjádřit k něčemu, co mě zajímá a na co občas slyším kritiku.

Na WordPress jsem prvně narazil před více než 10-ti lety. Tehdy ještě ve verzi 1.5 to opravdu nebyla žádná sláva. Umožňoval však už ve svém prvním vydání věci, které statické stránky neuměly. Byl jsem nadšen v jeho dalších verzích možnostmi příspěvků, pluginů, widgetů, jeho vylepšujícími se vlastnostmi. To nadšení pro WordPress mi zůstalo.

Když dnes slyším kritiku na hrozný kód, na pomalost a robustnost systému, tak si říkám, kde se to stále bere. Nemluví opět někdo o historii tohoto systému?

Když zmíním e-shop na WordPressu a to oblíbený WooCommerce, tak na e-shopářských konferencích je slyšet, že je to hrůza, že na tom nejde postavit dobrý e-shop. Pak slyším přednášky o individuálních stavbách e-shopu za milióny korun, nákladných optomalizacích atd. Proč lidi stále odsuzují to, co neznají? Možná jde jen o to, že tento skvělý systém veřejně pohaní a pak propagují některý ze svých vlastních systémů. To už nemluvím o tom, že mnoho “vlastních systémů” se inspirovalo právě u open source.

Pokud si stále myslíte, že je WP špatný a pomalý, tak Vám doporučuji podívat se pořádně na současné možnosti tohoto systému. Ve spojení s dobrým hostingem pak jde docílit na webech takového výsledku nejen v rychlosti ale i dalších parametrech, jako na dvou níže uvedených e-shopech.
Otestujte své weby a e-shopy na stránce webpagetest.org a pak můžeme diskutovat, co kde zlepšit.

Chápu však , že některé weby nemusí být laděné na rychlost a výkon, zejména osobní weby. Ostatně to také tak mám.

Máte dotaz?
Poptáváte úpravy webu nebo tvorbu nového?

Napište nebo zavolejte ...

Co více?

Rady, tipy a užitečné informace
Petr Homola

Pomalý WordPress?

Stále slyším, že je WordPress pomalý. Vůbec ne. Roky jsem zde nic nenapsal, ale chci se nyní v krátkosti vyjádřit k něčemu, co mě zajímá a na co

Číst více »
Osobní
Petr Homola

PF

Moje PF PF pro známé a kamarády 😉 A pak mě to už nebavilo …. PF 2014 ?? Hm, nevytvářel jsem nic nového, možná bych řekl,

Číst více »

Co ještě chcete vědět?

Tohle tady Vám nestačilo?