Pomalý WordPress?

Sdílet ...

Stále slyším, že je WordPress pomalý. Vůbec ne.

Roky jsem zde nic nenapsal, ale chci se nyní v krátkosti vyjádřit k něčemu, co mě zajímá a na co občas slyším kritiku.

Na WordPress jsem prvně narazil před více než 10-ti lety. Tehdy ještě ve verzi 1.5 to opravdu nebyla žádná sláva. Umožňoval však už ve svém prvním vydání věci, které statické stránky neuměly. Byl jsem nadšen v jeho dalších verzích možnostmi příspěvků, pluginů, widgetů, jeho vylepšujícími se vlastnostmi. To nadšení pro WordPress mi zůstalo.

Když dnes slyším kritiku na hrozný kód, na pomalost a robustnost systému, tak si říkám, kde se to stále bere. Nemluví opět někdo o historii tohoto systému?

Když zmíním e-shop na WordPressu a to oblíbený WooCommerce, tak na e-shopářských konferencích je slyšet, že je to hrůza, že na tom nejde postavit dobrý e-shop. Pak slyším přednášky o individuálních stavbách e-shopu za milióny korun, nákladných optomalizacích atd. Proč lidi stále odsuzují to, co neznají? Možná jde jen o to, že tento skvělý systém veřejně pohaní a pak propagují některý ze svých vlastních systémů. To už nemluvím o tom, že mnoho “vlastních systémů” se inspirovalo právě u open source.

Pokud si stále myslíte, že je WP špatný a pomalý, tak Vám doporučuji podívat se pořádně na současné možnosti tohoto systému. Ve spojení s dobrým hostingem pak jde docílit na webech takového výsledku nejen v rychlosti ale i dalších parametrech, jako na dvou níže uvedených e-shopech.
Otestujte své weby a e-shopy na stránce webpagetest.org a pak můžeme diskutovat, co kde zlepšit.

Chápu však , že některé weby nemusí být laděné na rychlost a výkon, zejména osobní weby. Ostatně to také tak mám.

Máte dotaz?
Poptáváte úpravy webu nebo tvorbu nového?

Napište nebo zavolejte ...

Co více?

Pomůcky pro web
Petr Homola

Pomůcky

Pomůcky Na této stránce najdete pár pomůcek, které se Vám mohou hodit např. při tvorbě webu, při počítání znaků textu a pod. Nástroj pro zjištění

Číst více »
Rady, tipy a užitečné informace
Petr Homola

Pomalý WordPress?

Stále slyším, že je WordPress pomalý. Vůbec ne. Roky jsem zde nic nenapsal, ale chci se nyní v krátkosti vyjádřit k něčemu, co mě zajímá

Číst více »

Co ještě chcete vědět?

Tohle tady Vám nestačilo?